KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15327395
nr 1532 7395
Hadar Jönzén
(1885-1977), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, Signerad. Olja på duk, 60x50 cm, yttermått inklusive ram: 85x75 cm
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 3 april 2023
kl 19:58:58
300 kr
350 kr
500 kr
Hadar Jönzén
Läs mer om Hadar Jönzén